Ezberle ile Neler Yapabilirsin?

Ezber Çalışması

"The Oxford 3000™ A1 to B2 Level", "The Oxford 5000™ B2 to C1 Level" ve "YDS Önemli Kelimeler 4000" kelime setleri ile İngilizce kelime ile ezber çalışmalarını yapabilirsin.

“Tureng” online sözlük ile kelimeleri seçeceğin anlamları ile çalışabilirsin ve diğer uygulamalardaki gibi sabit çeviriler ile kısıtlı kalmazsın.

“Oxford” online sözlük kullanarak kelimeler ile ilgili örnek cümleler ile bulabilir ve daha verimli ezber çalışması yapabilirsin.

“Tureng” ve “Oxford” sözlükler ile kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirsin.

Tekrar Çalışması

Çalıştığın kelimeleri tekrar etmek için Ezberle size her gün zamanı gelen kelimeleri otomatik olarak karşına çıkarır.

Kelimeleri ezberinden 1, 7, 10, 21 ve 30 gün sonra tekrar karşına getirerek düzenli tekrar yapmanı ve kelimeyi uzun süreli hafızan almanı sağlar.

Tekrar çalışmasında kelime kilitli olarak gösterilir. Bu yöntem hem Türkçeden yabancı dile hem de yabancı dilden Türkçeye iki yönlü zengin bir ezber çalışması yapmanı sağlar.

Ayarlar

Kelime türlerine göre filtreleyip sadece istediğin kelimeler ile çalışabilirsin. Örneğin sadece isim, sadece fiil vb.

Yarış

Tüm uygulama kullanıcıları veya arkadaşlarınızla yarışarak motivasyonunu arttırmanı sağlar.

2021 En Popüler Ücretli Uygulamalar Ödülü

Ezberle'yi Tercih Edenlerin Yorumları

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Ezberle Nedir? Nasıl Çalışır?

Ezberle, yabancı dil öğreniminin en önemli aşamalarından biri olan kelime ezberleme çalışmaların için hazırlanmış bir destek uygulamasıdır.
Uygulamada tanımlı olan kelime setlerini kullanarak yeni kelimeler ezberleyebilir ve düzenli kelime tekrarları yapabilirsin. "Serbest Çalışma" ile gün içinde karşılaştığın yeni kelimeleri uygulamaya ekleyerek ezberleyebilir ve düzenli tekrarlarını yapabilirsin.


Ezber çalışması yaparken uygulama seçtiğiniz kelime setine ait kelimelerden kolaydan zora, zordan kolaya veya karışık şekilde kelimeleri önerir. Bu kelimeyi ezberlemek için karşına Türkçe anlamlarını “Tureng” sözlük ile listeler ve kendine en yakın anlamı veya anlamları seçerek kaydetmeni sağlar. Ek olarak “Oxford”un sunduğu İngilizce-İngilizce sözlükten örnek cümleler seçerek kaydetmeni ve telaffuzunu dinlemeni sağlar. Kelime çalışma sayfasında bulunan serbest not alabileceğin bir alan ile de kelimeyi hatırlatıcı kendine ait notlar alarak çalışmanı zenginleştirebilirsin.

Tekrar çalışmasında kelime kilitli olarak gösterilir. Bu şekilde kelimenin anlamından kendisini hatırlamaya çalışabilirsin. Bu yöntem hem Türkçeden İngilizceye hem de İngilizceden Türkçeye iki yönlü zengin bir ezber çalışması yapmanı sağlar.

Bunun haricinde istediğin zaman “Az, orta ve çok tekrar“ kategorileri ile kelimeleri kendi ihtiyacına yönelik olarak tekrarlayabilirsin.

Ezberle’nin en önemli özelliği ise yeni ezberlediğin kelimeleri, uzun süreli hafızana yerleştirmek için günlük olarak hangi kelimeleri tekrar etmen gerektiğini sunması. Kelimeye dair ilk ezberinden 1, 7, 10, 21 ve 30 gün sonra uygulama kelimeyi tekrar karşına getirerek düzenli tekrar yapmanı ve kelimeyi uzun süreli hafızana almanı sağlar.

Yapılan deneylerde bu yöntem ile çalışmalar tamamlandıktan sonra kelimeleri hafızada tutma oranı %92'dir. Aşağıdaki grafikte bu yöntem uygulandığında kelimeleri hatırlama oranlarını görebilirsin.

image

Hemen Öğrenmeye Başla

Kısa bir süre için Ezberle'yi indirimli fiyatı ile kullanabilirsin.

image

 • Standart Fiyat
 • 150 ₺ / Ömür Boyu Kullanım
 • Kaliteli Kelime Setleri
 • Kendi Kelime Setinizi Oluşturabilme
 • Web Üzerinden Kullanım
 • Ücretsiz Çalışma Verilerinizi Yedekleme
 • İndirimli Fiyat
 • Kısa bir süre için indirimli fiyatımızdan faydalanabilirsiniz
 • 30 ₺ / Ömür Boyu Kullanım
 • Kaliteli Kelime Setleri
 • Kendi Kelime Setinizi Oluşturabilme
 • Web Üzerinden Kullanım
 • Ücretsiz Çalışma Verilerinizi Yedekleme
 • Hemen Başla